Diller

İnşaat Teknolojisi Programı - Ders Listesi

DERS DAĞILIM ÇİZELGESİ

1. SINIF GÜZ YARIYILI                                   I.YARIYIL

O.KOD

D.KOD

DERS ADI

T

U

K

Z/M/S

AKTS

1610

AIT109

ATATÜRK İLK. VE İNK. TARİHİ I

2

0

2

Z

2

1620

TRD109

TÜRK DİLİ I

2

0

2

Z

2

1630

YDI107

YABANCI DİL I

2

0

2

Z

2

1640

MAT101

GENEL MATEMATİK

3

0

3

Z

4

1650

İNS101

STATİK I

3

0

3

M

4

1660

İNS103

TEKNİK RESİM

2

1

3

M

4

1670

İNS105

YAPI MALZEMELERİ

2

1

3

M

4

1680

İNS107

YAPI TESİSATLARI

2

1

3

M

4

 

 

SEÇMELİ DERS

2

0

2

S

2

 

 

SEÇMELİ DERS

2

0

2

S

2

 

 

TOPLAM

22

3

25

 

30

SEÇMELİ DERSLER (Aşağıdaki derslerden iki tane seçilecektir)

1690

İNS109

BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ

2

0

2

S

2

1700

İNS111

ÇEVRE KORUMA

2

0

2

S

2

1710

İNS113

İLETİŞİM

2

0

2

S

2

 

İNS115

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

2

0

2

S

2

 

1. SINIF BAHAR YARIYILI                             II. YARIYIL

O.KOD

D.KOD

DERS ADI

T

U

K

Z/M/S

AKTS

1110

AIT110

ATATÜRK İLK. VE İNK. TARİHİ II

2

0

2

Z

2

1120

TRD110

TÜRK DİLİ II

2

0

2

Z

2

1130

YDI108

YABANCI DİL II

2

0

2

Z

2

1140

İNS102

MESLEKİ MATEMATİK

3

0

3

Z

4

1150

İNS104

BETON TEKNOLOJİSİ

3

1

4

M

5

1160

İNS106

MESLEK RESMİ

2

1

3

M

4

1170

İNS108

MUKAVEMET

2

0

2

M

3

1180

İNS110

STATİK II

3

0

3

M

4

 

 

SEÇMELİ DERS

2

0

2

S

2

 

 

SEÇMELİ DERS

2

0

2

S

2

 

 

TOPLAM

23

2

25

 

30

SEÇMELİ DERSLER (Aşağıdaki derslerden iki tane seçilecektir)

1190

İNS112

ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ

2

0

2

S

2

1200

İNS114

KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ

2

0

2

S

2

1210

İNS116

MESLEK ETİĞİ

2

0

2

S

2

Açıklama: Z = Zorunlu ders, M = Meslek dersi, S = Seçmeli ders

2. SINIF GÜZ YARIYILI                              III. YARIYIL

O.KOD

D.KOD

DERS ADI

T

U

K

Z/M/S

AKTS

2640

İNS201

BETONARME

2

1

3

M

4

2650

İNS203

BİLGİSAYARLA DESTEKLİ ÇİZİM

2

1

3

M

3

2660

İNS205

KARAYOLU İNŞAATI

2

1

3

M

3

2670

İNS207

ŞANTİYE ORGANİZASYONU

2

1

3

M

3

2680

İNS209

YAPI ONARIM VE GÜÇLENDİRME

2

1

3

M

3

2690

İNS211

ZEMİN MEKANİĞİ I

2

1

3

M

3

 

SDD201

STAJ DEĞERLENDİRME DERSİ

0

2

1

M

6

 

 

SEÇMELİ DERS

2

0

2

S

2

 

 

SEÇMELİ DERS

2

1

3

S

3

 

 

TOPLAM

16

9

24

 

30

SEÇMELİ DERSLER (Aşağıdaki derslerden iki tane seçilecektir)

2710

İNS213

İŞLETME YÖNETİMİ I

2

0

2

S

2

2720

İNS215

MESLEKİ YABANCİ DİL I

2

0

2

S

2

2730

İNS217

PREFABRİK YAPILAR

2

1

3

S

3

2740

İNS219

SU TEMİNİ VE İLETİMİ

2

1

3

S

3

2. SINIF BAHAR YARIYILI                           IV. YARIYIL

O.KOD

D.KOD

DERS ADI

T

U

K

Z/M/S

AKTS

2160

İNS202

ARAZİ ÖLÇMELERİ

3

1

4

M

5

2170

İNS204

ATIK SULAR

2

0

2

M

3

2180

İNS206

BİLGİSAYARLA DESTEKLİ TASARIM

2

1

3

M

4

2190

İNS208

PROJE ETÜDÜ VE UYGULAMASI

3

1

4

M

4

2200

İNS210

YAPI METRAJI VE MALİYETİ

3

1

4

M

4

2210

İNS212

ZEMİN MEKANİĞİ II

2

1

3

M

4

 

 

SEÇMELİ DERS

2

0

2

S

2

 

 

SEÇMELİ DERS

2

1

3

S

4

 

 

TOPLAM

19

6

25

 

30

SEÇMELİ DERSLER (Aşağıdaki derslerden iki tane seçilecektir)

2220

İNS214

İŞLETME YÖNETİMİ II

2

0

2

S

2

2230

İNS216

MESLEKİ YABANCİ DİL II

2

0

2

S

2

2240

İNS218

ÇELİK YAPILAR

2

1

3

S

4

2250

İNS220

MESLEKİ UYGULAMALAR

2

1

3

S

4

 

 

Açıklama: Z = Zorunlu ders, M = Meslek dersi, S = Seçmeli ders

Türkçe