Diller

Mekatronik ders içerikleri

D.KOD

OPKOD

DERS ADI

Z/M/S

T

U

K

AKTS

AIT 101

1510

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ-I

Z

2

-

2

2

TRD 109

1520

TÜRK DİLİ-I

Z

2

-

2

2

YDI 101

1530

YABANCI DİL-I

Z

2

-

2

3

MAT 101

1540

GENEL MATEMATİK

Z

3

-

3

4

TKO 101

1550

DOĞRU AKIM DEVRELERİ

M

3

1

4

4

TKO 103

1560

ÖLÇME TEKNİĞİ

M

3

1

4

5

TKO 105

1570

TEMEL ELEKTRONİK

M

3

1

4

5

 

 

SEÇMELİ DERS-I(*)

S

1

1

2

3

 

 

SEÇMELİ DERS-II(*)

S

2

-

2

2

 

 

TOPLAM

 

21

4

25

30

SEÇMELİ DERSLER (*)

TKO 107

1580

MEKANİZMA TEKNİĞİ

S

1

1

2

3

TKO 109

1590

İŞ GÜVENLİĞİ

S

2

-

2

2

TKO 111

1600

İLETİŞİM

S

2

-

2

2

TKO 113

1610

ÇEVRE KORUMA

S

2

-

2

2

    *: Seçmeli derslerden 4 saatlik ve 5 AKTS kredilik ders seçilecektir.

 

1. SINIF BAHAR YARIYILI

 

D.KOD

OPKOD

DERS ADI

Z/M/S

T

U

K

AKTS

AIT 102

1010

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ-II

Z

2

-

2

2

TRD 110

1020

TÜRK DİLİ-II

Z

2

-

2

2

YDI 102

1030

YABANCI DİL-II

Z

2

-

2

3

TKO 102

1040

MESLEKİ  MATEMATİK

M

3

-

3

4

TKO104

1050

SAYISAL ELEKTRONİK

M

3

1

4

5

TKO 106

1060

ALTERNATİF AKIM DEVRELERİ

M

3

1

4

5

TKO 108

1070

SENSÖRLER VE TRANSDUSERLER

M

2

1

3

4

 

 

SEÇMELİ DERS-I(**)

S

2

1

3

3

 

 

SEÇMELİ DERS-II(**)

S

2

-

2

2

 

 

                                                                              TOPLAM

 

21

4

25

30

SEÇMELİ DERSLER (**)

TKO 110

1080

BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÇİZİM

S

2

1

3

3

TKO 112

1090

ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNIKLERI

S

2

1

3

3

TKO 114

1100

KALİTE GÜVENCE VE STANDARTLAR

S

2

-

2

2

TKO 116

1110

SÖZLEŞME KEŞİF PLANLAMA

S

2

-

2

2

TKO 118

1120

MESLEKİ  ETİK

S

2

-

2

2

    **: Seçmeli derslerden 5 saatlik ve 5 AKTS kredilik ders seçilecektir.

2. SINIF GÜZ YARIYILI

 

D.KOD

OPKOD

DERS ADI

Z/M/S

T

U

K

AKTS

TKO 201

2510

ELEKTRİK MOTORLARI

M

2

1

3

3

TKO 205

2530

GÜÇ ELEKTRONİĞİ

M

3

1

4

4

TKO 207

2540

SISTEM ANALIZI VE TASARIMI  1

M

1

1

2

2

TKO 211

2560

PROGRAMLANABİLİR DENETLEYİCİLER

M

3

1

4

4

TKO 223

2620

KUMANDA DEVRELERİ

M

2

-

2

2

TKO 225

2630

KONTROL SİSTEMLERİ

M

2

-

2

2

TKO 229

2640

ENDÜSTRİYE DAYALI EĞİTİM (EDE)

M

-

2

1

8

 

 

SEÇMELİ DERS-I(*)

S

1

1

2

2

 

 

SEÇMELİ DERS-II(*)

S

3

1

4

3

 

 

                                                                              TOPLAM

 

17

8

24

30

SEÇMELİ DERSLER  (*)

TKO 213

2570

BİLGİSAYAR DESTEKLİ DEVRE TASARIMI

S

1

1

2

2

TKO 215

2580

SAYISAL TASARIM

S

3

1

4

3

TKO 217

2590

BILGISAYARLI KONTROL

S

3

1

4

3

TKO 219

2600

KIMYASAL SÜREÇ ÖLÇÜMLERI

S

3

1

4

3

TKO 221

2610

BINA YÖNETIM SISTEMLERI

S

3

1

4

3

    *: Seçmeli derslerden toplam 6 saatlik ve 7 AKTS kredilik bir ders seçilecektir.

     **(EDE) : 30 iş günü (6 hafta)

 

2. SINIF BAHAR YARIYILI

 

D.KOD

OPKOD

DERS ADI

Z/M/S

T

U

K

AKTS

TKO 202

2010

SCADA SİSTEMLERİ

M

3

1

4

5

TKO 204

2020

HİDROLİK-PNÖMATİK

M

3

1

4

5

TKO 206

2030

BİLGİSAYAR DESTEKLİ MODELLEME

M

1

1

2

3

TKO 208

2040

ENDÜSTRİYEL ROBOTLAR

M

2

-

2

3

TKO 210

2050

SISTEM ANALIZI VE TASARIMI  2

M

1

1

2

2

TKO 212

2060

MİKRODENETLEYİCİLER

M

3

1

4

5

TKO 214

2070

ENDÜSTRİYEL AĞLAR

M

2

-

2

2

 

 

SEÇMELİ DERS-I(*)

S

2

1

3

3

 

 

SEÇMELİ DERS-II(*)

S

2

-

2

2

 

 

TOPLAM

 

19

6

25

30

SEÇMELİ DERSLER  (*)

TKO 216

2080

MESLEKİ YABANCI DİL

S

2

1

3

3

TKO 218

2090

PROGRAMLANABİLİR DENETLEYİCİ UYG.

S

2

1

3

3

TKO 220

2100

İLERI MIKRODENETLEYICILER

S

2

1

3

3

TKO 222

2110

GİRİŞİMCİLİK VE IŞLETME YÖNETIMI

S

2

-

2

2

TKO 224

2120

BİLGİSAYAR DESTEKLİ PROJE

S

2

-

2

2

TKO 226

2130

ENERJI YÖNETIMI

S

2

-

2

2

    *: Seçmeli derslerden toplam 5 saatlik ve 5 AKTS kredilik iki  ders seçilecektir

 

(AKTS: Avrupa Kredi Transfer Sistemi,  Z: Zorunlu ders, M: Mesleki ders; S: Seçmeli ders)

Türkçe